Jaapani kokanoad

Korralik kokanuga pole profikokkade privileeg!

Selleks ei pea olema meisterkokk, et lubada endale esmaklassilise kööginoa omamise rõõmu. Olgem ausad – kokanuga on toidutegemisel üks olulisemaid abivahendeid ja mitte keegi ei pea leppima ei keskpärasuse ega nüridusega.

Sharpy toob Sinuni Jaapani tipp-kvaliteediga Kyocera kokanoad, mis paistavad silma oma vastupidavuse ja hoolega viimistletud disaini poolest. Need noad sobivad igale toiduhuvilisele, kes armastab oma kööki ja oskab toiduvalmistamise protsessi nautida.

Näitan ainukest tulemust

Kyocera kokanoad

Kyocera on maailma juhtiv Jaapani keraamiliste kokanugade bränd, mille tooted on tuntud oma esmaklassilise kvaliteedi ja vastupidavuse poolest. Need ultra-tugevad noad valmistatakse tsirkooniumist, mis oma kõvaduselt ja vastupidavuselt jääb alla vaid teemantile. Tänu sellele saavutatakse terade erakordne teravus ja enneolematud lõikeomadused, mis aja jooksul oluliselt ei halvene. 

Oma toodete laitmatu kvaliteedi tagamiseks testib Kyocera iga nuga enne selle väljasaatmist. Testi sisuks on paberilehest ribade lõikamine. Kui noatera libiseb kõrvale või takerdub protsessis ja tulemuseks pole veatute servadega paberiribad, siis ei läbi nuga ettevõtte kvaliteedikontrolli ja müüki ei lähe.   

Miks on Jaapani kokanoad nii hinnatud? 

Jaapani kokanoad on oma enneolematu teravuse poolest terves maailmas tuntud ja hinnatud. Selle kinnituseks on ka Kyocera kogemus – oma 38 tegevusaasta jooksul on ettevõte müünud üle 20 miljoni toote. 

Küllap tead omastki käest, et terava noaga on lõikumine, hakkimine ja koorimine kiirem, lihtsam ja ka ohutum. Kuid kas teadsid, et noa teravus võib mõjutada ka toidu maitset ja selle väljanägemist? 

Terav nuga libiseb toiduainetest märkamatult läbi ja teeb puhtad lõiked ilma tekstuuri kahjustamata. Nii säilitab iga toidu komponent kõik maitseomadused ja annab oma maksimaalse panuse tõeliselt maitsva roa valmimisse. 

Nüri nuga seevastu lõhub toiduainete tekstuuri ja rikub seega nii nende maitseomadusi kui ka väljanägemist. Heaks näiteks on liha, mille lõikamisel nüri noaga pressitakse väärtuslikud mahlad lihatükist pahatihti välja ja hõrgu prae asemel on tulemus sitke ning kuiv. 

See ei tähenda, et kõik kokandusalased äpardused nüri noa kaela saaks ajada, aga terava noaga õnnestub toidutegemine päris kindlasti paremini. 

Jaapani universaalne kokanuga – Santoku

Santoku on Jaapani kokanugadest kõige tuntum ja universaalsem. Santoku tähendab tõlkes “kolme hüve nuga” ning täpsemalt ja samas ka poeetilisemalt poleks seda kokanuga ilmselt võimalikki kirjeldada. “Kolm hüve” viitavad ühelt poolt kolme liiki toiduainetele (liha, kala ja köögiviljad), mida noaga saab lõikuda ja teisalt kolmele lõikamisviisile (hakkimine, viilutamine ja tükeldamine), milleks see nuga sobib. Tänu oma universaalsusele kuulub Santoku kokanuga Jaapani köökide standardvarustusse. 

Välimuselt on Santoku noa tera küllaltki lai ja allapoole suunatud otsaga, noa välimine serv on sirge ja jookseb lõikelaua tasapinnaga paralleelselt. Tänu nendele omadustele on nuga täpne ja turvaline ning ideaalne valik igaühele, kellel on soov Jaapani nugadega lähemalt tutvust teha.  

Pairing – universaalne väikenuga

Pairing teeb köögis ära kõik need tööd, mille jaoks Santoku natuke suureks ja kohmakaks jääb. Näiteks sobib see suurepäraselt koorimiseks ja kõigiks täpsust nõudvateks töödeks.

Nakiri – Jaapani köögiviljanuga

Tänu oma sirgele terale on Nakiri ideaalne tööriist näiteks köögiviljade juliennimiseks (tikukujuliste tükkide lõikamiseks). Samuti on see nuga käepärane vahend kõva koorega köögiviljade (nagu näiteks kõrvits) lõikamiseks.

Jaapani kokanuga on oma hinda väärt

Jaapani kokanuga pole odav, kuid ta on oma hinda väärt. Kõrge hind on seotud peamiselt keerulise tootmisprotsessi ja toote valmistamiseks kasutatud materjali kvaliteediga. 

Tänu sellele valmivad Jaapani noameistrite käe all aga imelised kokanoad, mille kasutamine on puhas nauding. Need noad lõiguvad, hakivad ja viilutavad sujuvalt, täpselt ning tõhusalt. Ilma, et peaksid lõikumisel jõudu rakendama. 

Ettevaatlik tuleb olla vaid noa pesemisel – kuna tera on väga terav, lõikab see suure tõenäosusega nõudepesusvammist läbi. 

Kes kord on Jaapani kokanoa maagiat kogenud, jääb selle veendunud austajaks kogu eluks. Ja ega pole ka vajadust teiste nugade juurde tagasi pöörduda või neid proovida – ustav jaapanlane püsib kaua terav ning kui seda veidi ka hooldada, teenib ta Sind kogu Sinu elu. 

Hoolda oma kokanuga!

Hoolimata sellest, et tegemist on esmaklassiliste nugadega, mille teravus ja lõikeomadused säilivad kuust kuusse ja aastast aastasse, tuleb nendegi eest hoolt kanda. 

Kokanoa pesemine ja kuivatamine peale iga kasutuskorda on elementaarne. Lisaks tuleb nuge aeg-ajalt teritada. Nagu eelnevalt mainitud on Kyocera kokanoad valmistatud eriti tugevast materjalist ning seetõttu läheb tulemuslikuks teritamiseks tarvis spetsiaalselt noateritajat. 

Meie veebipoest leiad just Kyocera nugade teritamiseks mõeldud teemantteritajad ja saad valida kas elektrilise teritaja, manuaalse teritaja või teemantluisu