Noateritajad

Tõhus noateritaja on igas köögis teretulnud abimees

Nugade teritamine on nagu akende pesemine või jalgrattakummide pumpamine. See ei pruugi olla Sinu meelistegevus, aga pääsu sellest pole. Me ei saa vabastada Sind kohustusest nuge aeg-ajalt teritada, kuid me saame Sulle pakkuda noateritaja, mis selle tööga lihtsalt ja tulemuslikult toime tulla aitab.

Näitan ainukest tulemust

Kui sul on nuga, siis vajad ka teritajat

Millal Sina oma nuge viimati teritasid? Parem oleks, kui Sinu vastus poleks: “oehh, see oli nii ammu, et ma isegi ei mäleta…”. Sest kõik noad, ka kõige kvaliteetsemad, vajavad aeg-ajalt teritamist. 

Nüri nuga mitte ainult, et muudab toiduvalmistamise tarbetult kohmakaks, vaid on lisaks ka kõige sagedasemaks õnnetusjuhtumite põhjustajaks köögis. Kahjuks ei pea paika loogika, et noatera, mis ei viiluta korralikult tomatitki, ei saa ka sõrmedele kahju teha. Saab, ja kuidas veel! 

Seda sellepärast, et nüri nuga on ebatäpne ning selle tera võib ootamatult soovitud lõiketrajektoorist kõrvale kalduda. Lisaks tuleb sellise kööginoa käsitlemisel pahatihti rohkem jõudu kasutada ning nii on sõrmed pidevas ohus.

Kööginugade teritamine vähemalt kord kuus vähendab õnnetuse riski Sinu köögis ja muudab kõik hakkimised, viilutamised ning koorimised sujuvaks ja kiireks. Lisaks aitab see oluliselt pikendada nugade eluiga. 

Kuidas valida noateritajat? 

Kuid mille järgi valida noetareitajat, mis Sulle kõige paremini sobib? Meiegi poes on müügil terve rida erineva hinna ja väljanägemisega teritajaid ning see võib valiku tegemise päris keeruliseks muuta. 

Kas manuaalne või elektriline teritaja või hoopis luisk?

Manuaalsed teritajad on laialt levinud ning nende kasutamine on lihtne – noa teritamiseks tuleb see tõmmata mõned korrad läbi abrasiivse teritusvahe ja noatera mõlemad pooled saavad vähese vaeva ja pea olematu ajaga korraga teritatud. 

Elektrilised noateritajad on võimsad, kiired ja kasutajasõbralikud. Meie veebipoest leiad tippkvaliteediga Kyocera elektrilise teemantteritaja, mis on disainitud spetsiaalselt keraamiliste nugade teritamiseks, kuid annab suurepärase tulemuse ka terasest nugade puhul. 

Luisu kasutamine võib tunduda teritajaga võrreldes keerulisem, kuid seda see siiski pole. Noa teritamiseks tuleb vaid noatera luisul edasi-tagasi libistada, aga oluline on seda teha mõlemalt poolt, et tulemus oleks veatu. Luiskudega võtab noa teritamine enamasti rohkem aega kui manuaalse või elektrilise teritajaga. 

Mis on teemantteritajas nii erilist? 

Kvaliteetsed kööginoad püsivad võrdlemisi kaua teravad, kuid siin on üks aga. Sellised noad on valmistatud erakordselt vastupidavast materjalist (olgu selleks siis tehniline keraamika või eritöötlusega teras), mis muudab nad kulumisele vastupidavaks, kuid mida on samas ka keerulisem teritada. 

Seega, kui sa valid endale super-noa, siis on sul tarvis ka teritajat, mis selle teritamisega hakkama saab. Siinkohal tulevadki mängu teemantteritajad, mis on tuntud oma teritusomaduste ja vastupidavuse poolest. 

Teemantteritajad on küll muudest teritajatest kallimad, kuid erinevalt teistest ei väsi nad ära ning kestavad terve eluea. 

Milline teritaja sobib Sinu kööki? 

Meie veebipoes pakutavad noateritajad on kõik väga tõhusad ja teevad oma tööd hästi. Samas on nad väga erineva väljanägemisega. 

Vulkanuse teritajad paistavad oma erilise disainiga igas köögis kindlasti silma. Kui ruumi aga napib, siis võib olla targem valida pisem teritaja, mida on võimalik ka sahtlis hoida. 

Teritaja peaks sobima ka Sinu nugadega. Mitte kõik teritajad ei sobi keraamiliste nugade teritamiseks, kuid enamasti sobivad keraamiliste nugade teritamiseks mõeldud teritajad ka terasest lõikevahenditele. 

Vulkanus teritajad

Vulkanuse noateritajad toovad lisaks suurepärasele teritamisvõimele sinu kööki ka värvi ja stiili. Need on valmistatud patenteeritud materjalist, milleks on väga kõva karbiid. Tänu sellele on nugade teritamine kiire ning tulemuseks sile ja ühtlane serv. Erinevalt paljudest teistest teritajatest saavad Vulkanuse toodete kasutamisega hakkama ka vähese köögikogemusega kodukokad. 

Kyocera teritajad

Samamoodi ei ole kogemusi tarvis Kyocera keraamilise noateritaja kasutamisel. Ka selle sarja teritajad annavad iga kord kiire ja täpse tulemuse nii Kyocera, kui teiste tootjate keraamiliste nugade puhul. Need teritajad sobivad ka terasest nugade teritamiseks.

Meie kõige universaalsemad nugade teritajad on aga teemant lihvratasteritajad, mis võimaldavad vaheda tulemuse saada nii keraamiliste kui ka metallist kööginugade puhul.

  • Kasutamine on lihtne.
  • Ei tekita tera pinnale kriimustusi.
  • Võimalus reguleerida noa lõikenurka.
  • Teritamise käigus ei teki kuumust.